Vizualizări: 937
Un bărbat de 47 de ani a fost oprit în trafic după ce conducea un autoturism cu număr provizoriu expirat de aproape cinci ani.
În seara zilei de 20 octombrie 2025, în jurul orei 20:30, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Orăștie au oprit pentru control, pe un drum județean din comuna Mărtinești, un autoturism care purta număr de înmatriculare provizoriu.

Publicitate
La volan se afla un bărbat de 47 de ani, din localitate. În urma verificărilor efectuate în bazele de date, polițiștii au stabilit că numărul de înmatriculare era expirat încă din luna ianuarie 2020.
În cauză, au fost demarate cercetări penale pentru punerea în circulație sau conducerea unui vehicul neînmatriculat.
Informează IPJ Hunedoara
- Foto ilustrativ
Publicitate






