Bărbat din Orăștie săltat de polițiști și plasat după gratii

A fost condamnat la 6 luni de închisoare pentru infracțiunea de furt

În cursul zilei de ieri, 22 iulie, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Orăștie au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei închisorii emis de Judecătoria Orăștie pe numele unui bărbat de 36 de ani, domiciliat în municipiu.

Publicitate

Acesta a fost condamnat la o pedeapsă de 6 luni de închisoare pentru comiterea infracțiunii de furt. În urma activităților operative, polițiștii l-au identificat pe raza municipiului Orăștie și l-au condus la Penitenciarul Deva, unde a fost încarcerat pentru executarea pedepsei privative de libertate.

Informează IPJ Hunedoara

Publicitate

*Foto copertă: arhivă

Share your love
Facebook
Twitter

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *