Doi minori, unul din comuna Beriu, răniți grav după un accident cu motocicleta, la Simeria

Două persoane rănite, într-un eveniment rutier, la Simeria

La data de 6 aprilie, în jurul orei 20:00, Poliția Orașului Simeria a fost sesizată prin apel la numărul unic de urgență 112 de către un bărbat, cu privire la producerea unui eveniment rutier pe DN7, în care ar fi fost implicat autoturismul pe care îl conducea.

Polițiștii s-au deplasat de urgență la fața locului, iar în urma verificărilor efectuate au constatat faptul că un tânăr în vârstă de 17 ani, din comuna Beriu, în timp ce conducea o motocicletă pe DN7, din direcția Orăștie–Deva, ar fi efectuat o manevră de depășire a unui autoturism condus de un bărbat, care circula regulamentar în fața sa, pe același sens de mers.

Publicitate

În timpul manevrei, motocicleta ar fi intrat în coliziune laterală cu autoturismul, ulterior fiind proiectată într-un autotractor, condus de un bărbat în vârstă de 38 de ani, din municipiul Deva, care circula regulamentar din sens opus, pe direcția Deva–Orăștie.

Publicitate

În urma accidentului rutier a rezultat rănirea conducătorului motocicletei și a unei tinere în vârstă de 17 ani, din municipiul Hunedoara, pasageră pe motocicletă. Ambele persoane au fost transportate la unitatea de primiri urgențe, în vederea acordării îngrijirilor medicale de specialitate.

În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

Publicitate

Share your love
Facebook
Twitter

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *