Consultații gratuite în baza biletului de trimitere
Locuitorii municipiului Orăștie și ai împrejurimilor au acces de curând, la o gamă extinsă de investigații medicale gratuite în cadrul Cabinetului Medical Adriana Bianca MED, ca urmare a încheierii unui nou contract cu Casa de Asigurări de Sănătate.
Pacienții pot beneficia de aceste servicii în baza biletului de trimitere emis de medicul de familie sau de medicul specialist, în domenii importante precum radiologie, recuperare medicală și investigații funcționale. Printre serviciile disponibile se numără radiografiile digitale pentru toate zonele corpului, electrocardiograma (EKG), spirometria și testul DLCO – esențial pentru evaluarea funcției pulmonare.

Aparatură de ultimă generație și medici profesioniști
Un aspect deosebit de important este faptul că investigațiile radiologice sunt realizate cu aparatură digitală de ultimă generație, care asigură imagini de înaltă calitate, în condițiile unui nivel minim de radiații, oferind astfel siguranță sporită pacienților.
Echipa medicală este formată din specialiști cu experiență și înaltă calificare. Consultațiile sunt oferite de medic primar pneumolog dr. Sabău Stela Zenovia, medic primar radiolog dr. Josan Corina și dr. Chiriță Radin Emanuel. În domeniul recuperării medicale, pacienții sunt îngrijiți de dr. Daea Mihaela, medic primar, și de dr. Jovanovic Marica, medic specialist.

Un cabinet în continuă dezvoltare
Coordonarea cabinetului este asigurată de Adriana Iacob, cea care, prin implicare constantă și viziune, a reușit să dezvolte un centru medical modern, orientat către nevoile reale ale pacienților. Sub îndrumarea sa, cabinetul se află într-un proces continuu de evoluție, beneficiind în ultimii ani de investiții semnificative în dotări și tehnologie medicală de ultimă generație.
Cabinetul Adriana Bianca MED își consolidează astfel poziția ca un punct de referință în sistemul medical local, oferind servicii accesibile, sigure și de calitate, într-un mediu profesionist și în permanentă dezvoltare.






